Kunstnikud Tiit Pääsuke ja Tarrvi Laamann esitlesid MESi kunstikonkursi võidutöid

Kunstikonkursi žürii ja võitjad (vasakult: Raul Rosenberg, Kaari Metslang, Mart Kalm, Tiit Pääsuke, Gregor Taul, Tarrvi Laamann)
18.05.2015

14. mail esitlesid kunstnikud Tiit Pääsuke ja Tarrvi Laamann Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MESi) kontoris MESi kunstikonkursi jaoks valminud võidutöid.

Vastavalt kunstiteoste tellimise seadusele tuleb soetada avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest kunstiteoseid. MES viis läbi kunstikonkursi, et leida uue kontori seintele sobiv maal ja graafika. Žürii koosseisus Jaan Elken, Mart Kalm, Kaari Metslang, Gregor Taul ning Raul Rosenberg valis võidutöödeks Tiit Pääsukese kavandi maalile „Tamm“ (valminud töö nimi „Tamm. Altar“) ja Tarrvi Laamanni graafikatööde komplekti, mis koosneb abstraktsetest teostest „180 S“, „180 Y“, „180 R“ ja „180 B“.

Esitlusele olid kogunenud Viljandi linna ning maakonna kunsti- ja kultuurihuvilised. Kuulda sai ettekandeid kultuuriministeeriumi esindajalt Maria-Kristiina Soomrelt ja vastselt EKA rektorilt Mart Kalmilt, kunstnikud Tiit Pääsuke ja Tarrvi Laamann rääkisid lähemalt oma võidutöödest. Meeleolu lõid Viljandi Muusikakooli õpilased õpetaja Hedi-Kai Pai juhtimisel.

Suur tänu kõigile osalejatele!

MES

Rohkem pilte saab näha siit.