MES juhatuse esimees Raul Rosenberg pälvis kuldse teenetemärgi

22.02.2017

Maaeluministeeriumi pressiteatest

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle ministeeriumi teenetemärgid.

„Teenetemärkide jagamine on üks viis, kuidas tunnustada maaelu edendajate hindamatut pühendumust ja saavutusi,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Maaelu püsib just tänu eesmärkidele pühendunud inimeste ettevõtmistele ning tänasel pidulikul Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel on au tänada 2016. aasta silmapaistvamaid maaelu edasiviijaid.“

Maaeluministeeriumi teenetemärgid antakse üle kahes kategoorias: kuldne ja hõbedane. Tänavu anti üle üks kuldmärk ja viisteist hõbemärki. Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel. Hõbedane teenetemärk antakse eduka tegutsemise eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel.

Kuldne teenetemärk
Kuldse teenetemärgi pälvis Raul Rosenberg – Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees alates 2002. aastast, kes alustas parimate taimekasvatajate, lihaveise- ja piimakarjakasvatajate ning maamajanduseriala õpetajate ja õpilaste tunnustamise traditsiooni.

Hõbedane teenetemärk
Hõbedase teenetemärgi pälvis teiste hulgas MESi taimekasvatuskonsulent Lilia Kulli- pika staažiga hinnatud taimekasvatuse konsulent Raplamaalt, keda on kahel korral valitud aasta parimaks konsulendiks.

Teate edastas:
Triin Heinaste
Maaeluministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 6256 108
press@agri.ee