06.06.2023

Maaelu Edendamise Sihtasutus pidas 30. aasta juubelipidu

Sel aastal täitub Maaelu Edendamise Sihtasutusel 30 tegevusaastat. Tähistasime seda sündmust 2. juunil Tartus Vanemuise kontserdimajas meeleoluka juubelipeoga. Täname kõiki peol osalejaid, esinejaid ja teisi, kes peo ladusale kulgemisel kaasa aitasid.

Sündmusel kõlasid mitmed kõned, milledest mõnede väljavõtted lisame allpool:

„Miks on vaja meil maal elamist edendada? Kas inimesed ei oska siis ise valida, mis neile hea on? Kindlasti oskavad ja teevad ise oma valiku. Paljudele meeldib ka linnas elada, neid ei ole vaja sealt jõuga maale tuua ja maal elavatele inimestele ei pea selle eest maksma talumistasu, et nad seal elaksid. Küll aga on vaja toetada neid, kes tahavad maal elada ja ise olla tööandjad, aga vajavad ettevõtluse arendamiseks raha või vahendeid ettevõtlust mõjutavat kriisi ületamiseks,“ rääkis MES-i juhatuse liige Meelis Annus oma juubelikõnes.

„30 aasta jooksul on MES oma laenu- ja käendustegevusega aidanud ettevõtjatel krediiti saada 1,6 miljardit eurot. See summa on olnud abiks tuhandetele ettevõtjatele kas ettevõtlusega alustamisel, ettevõtte laienemisel või raskete aegade üleelamisel. Vähemalt sama oluline kui krediit, millele ettevõtjad on juurde pääsenud, on teadmised, mida MES läbi oma nõustajate on ettevõtjateni viinud. Iga uus euro ja iga uus teadmine, mida oma sektorisse viime, aitab kirjutada uusi lehekülgi ja peatükke meie ettevõtete edulugudesse,“ ütles MES-i nõukogu esimees ja Maaeluministeeriumi kantsler Marko Gorban, ja lisas „Vahendid, mis oleme 30 aasta jooksul suunanud oma sektori arenguks, on olnud tark investeering. Selles, et oleme teinud oma sektori arendamisel tarku ja õigeid valikuid, on oluline roll olnud ettevõtjate, organisatsioonide ja riigi vahelisel tulemuslikul koostööl. MES rolli kõiges selles on võimatu üle hinnata. Nii nagu sektor, on ka MES 30 aasta jooksul palju muutunud ja ajaga kaasas käinud ning seeläbi olulise panuse andnud, et meie põllumajanduspoliitika ja ettevõtluskeskkond oleksid sellised, mis aitavad meie ettevõtjatel edukalt toime tulla.“

Juubeliõhtul esitleti MES-i uuenduskuuri läbinud välimust, ehk visuaali ja sõnumit – Elava elu heaks maal!, mis väljendavad meie tänast olemust. Uuenenud bränd võetakse kasutusse järk-järgult, samuti on uuendamisel sihtasutuse koduleht.

MES palus oma külalistel kingituste ja lillede asemel teha annetuse Toidupangale. Annetatud summa eest tellitakse üle Eesti piirkondade Toidupankadele vastavalt neid toiduaineid, millest neil sel hetkel puudu on. Annetust märksõnaga MES30 saab teha veel käesoleva nädala (kuni 11.06) lõpuni. Aitäh kõigile, kes seda juba teinud on.

Toidupanga rekvisiidid:

Annetuse saaja: SA Eesti-Hollandi Heategevusfond
Konto number: EE982200221049027713
Selgitus: MES30

Viimased uudised

T: 648 4064

E: mes@mes.ee

A: Oru 21, 71003 Viljandi

Facebook e-PRIA
Privaatsustingimused Isikuandmete töötlemine
MES kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.