06.03.2024

Muutusid eluaseme kaaslaenu tingimused

Alates 1. märtsist muutusid MES-i eluaseme kaaslaenu tingimused. Eluaseme kaaslaen on MES-i välja töötatud laenumeede, mida pakutakse koostöös pankadega ja see on mõeldud maapiirkonda kodu rajamiseks või maapiirkonnas elamistingimuste parandamiseks. Kaaslaenu saab kasutada juhul, kui kinnisvara tagatisväärtus pole piisav, et kogu vajalik summa pangast laenata.


„Tingimuste muutmise eesmärk on suunata meetme rahalisi vahendeid täpsemalt. Soovime soodustada keskmisest suurema sissetulekuga tööjõu elama asumist või jäämist maapiirkonda. Lisaks võiks valmida elamud, mis sobivad keskmise suurusega perele aastaringselt elamiseks, “ ütles MES-i juhatuse liige Meelis Annus.

Veebruarikuu lõpu seisuga on sõlmitud kokku 150 kaaslaenulepingut ning laenatud välja 9,5 miljonit eurot. Selle abil on koostöös pankadega ja taotlejate omafinantseeringuga alustatud maapiirkonda kodude rajamist 26,5 mln euro väärtuses.

Mis kaaslaenu tingimustes muutus?

  • Kaaslaenu maksimaalne intressimäär suurenes 2,5 protsendilt 3,5 protsendi peale.
  • Ühe laenusaaja netosissetuleku nõue tõusis vähemalt 1400 euroni kuus ja kahe laenusaaja korral vähemalt 2400 euroni kuus.
  • Täpsustus elamu eluruumide pind, mis peab olema vähemalt 70 ruutmeetrit, kuid ei saa olla suurem kui 300 ruutmeetrit.
  • Lisandus tingimus, et elamu peab olema ehitatud vastavalt kehtivatele ehitusnormatiividele ja tagama sisekliima, mis võimaldab seal elada aastaringselt.

Täpsemaid tingimusi saab lugeda https://www.mes.ee/laenud/laen-mes-omakapitalist/eluaseme-kaaslaen


Viimased uudised

T: 648 4064

E: mes@mes.ee

A: Oru 21, 71003 Viljandi

e-PRIA Facebook Instagram
Privaatsustingimused Isikuandmete töötlemine
MES kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.